KĄCIK CZYTELNICZY

Utworzono dnia 16.11.2022

Serdecznie witamy w szkolnym kąciku czytelniczym. Zapraszamy do częstego zaglądania do naszej biblioteki,postaramy się służyć poradą i pomoca we wszelkich nurtujących Was pytaniach dotyczących czytania i nie tylko. Chętnie porozmawiamy o Waszych zainteresowaniach i pasjach. Stałym punktem naszego kącika będzie polecanie Wam książek, które warto przeczytać, czasami są to książki wpisane w kanony lektur szkolnych, często też po prostu ważne i ciekawe książki dla lubiących czytać. Będziemy Was przekonywać, że czytać warto zawsze i wszędzie.

Pierwsza książka, którą polecamy dla młodszej młodzieży to pozycja Pawła Beręsewicza pt. "Czy wojna jest dla dziewczyn?". Wrzesień jest miesiącem wspomnienia wybuchu II wojny światowej, czasu tragicznego dla wszystkich a zwłaszcza dla dzieci. Zapraszamy do krótkiej recenzji i oczywiście do naszej biblioteki;)

Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki! I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.