KTÓRĄ DROGĄ IŚĆ?

Utworzono dnia 12.04.2022

ORIENTATION DAY to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu edukacyjnym, adresowane przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką kolejnego, po szkole podstawowej, etapu edukacji. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie zaprosiło ósmoklasistów, nauczycieli oraz rodziców do udziału w targach, w których wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, przedstawiając swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich.

Ciekawe oraz przydatne informatory m. in. na temat oferty ponad 30 różnych placówek, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżety to nie wszystko. Ósmoklasiści mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami. Pytania, wątpliwości są naturalne w życiu młodych, poszukującej swojej drogi. Wydarzenie pomogło, z pewnością przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół. Podczas targów można było również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych.

Ósmoklasiści z naszej szkoły także zapoznali się z ofertą dla nich dedykowaną. Niektórym bardzo ułatwiło to wybór przyszłej szkoły, inni zmienili wcześniej zaplanowane wybory. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne przyszłym absolwentom.

KTÓRĄ DROGĄ IŚĆ

Utworzono dnia 12.04.2022, 09:14