Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Utworzono dnia 03.11.2022

Pierwszaki otrzymały projektowe wyprawki czytelnicze!

Już od trzech lat Instytut Książki w ramach kampanii „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi prezentami. Wyprawki czytelnicze, zawierające m.in. książkę „Pierwsze abecadło” trafiły także do rąk naszych pierwszaków. Akcji towarzyszy, kampania informacyjna w mediach. To jedno z największych na świecie przedsięwzięć promujących czytelnictwo. W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, są kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania. Ciekawe teksty, dopasowane do wieku czytelników  przyniosą początkującym czytelnikom wiele radości.

Nasi uczniowie z dużym entuzjazmem przyjęli swoje książeczki w szkolnej bibliotece. To dobry prezent na nadchodzące, jesienne wieczory.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.