Targi Edukacyjne w Rzeszowie

Utworzono dnia 02.03.2023

24 lutego 2023 r. odbyły się Podkarpackie Targi Edukacyjne, czyli kolejna 7. edycja ORIENTATION DAY. Organizatorem tego ważnego dla całej podkarpackiej edukacji wydarzenia jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Zaprezentowało się ponad 30 ponadpodstawowych placówek: szkoły ogólnokształcące, branżowe i technika. Patronami targów są Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, TVP3 Rzeszów. Hasło tegorocznej edycji brzmi: #niemożliwenieistnieje. Orientation Day to w głównej mierze przedsięwzięcie adresowane do uczennic i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Głównym celem jest wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich w na terenie Rzeszowa i okolic. Na pewno ułatwi to wybór tym, którzy zastanawiają się, gdzie kontynuować swoją edukację, będzie też pomocne dla tych, którzy są już zdecydowani, ale chcieliby upewnić się, czy dobrze wybrali. Ciekawe i przydatne informatory m.in. na temat oferty ponad 30 różnych szkół, profili, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżetów - to nie wszystko. Wystawcy starali się odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat szkół. Podczas wydarzenia można było porozmawiania zarówno ze starszymi kolegami, jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przyszłych absolwentów. Nasi ósmoklasiści również mieli możliwość zaznajomienia się z ofertami swoich przyszłych szkół.

Utworzono dnia 02.03.2023, 13:10