Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W Fabryce ozdób choinkowych

W grudniu tuz przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oodziałów przedszkolnych odwiedziły Fabrykę Ozdób Choinkowych w Rzeszowie. Przedszkolaki dowiedziały się jak przebiega proces produkcji bombek choinkowych oraz mogły oglądać i podziwiać gotowe już ozdoby ręcznie malowane. Po wizycie w fabryce przedszkolaki miały czas na wspaniałą zabawę w sali zabaw Kolorowy Świat w Rzeszowie.

Zdjęcia z wycieczki

 

Wycieczka do Turkusowej Polany

14 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Turkusowej Polany. Podczas pobytu na polanie dzieci miały okazję do zabawy w "błotnej kuchni", lepiły świeczniki z gliny oraz były na spacerze w lesie, gdzie mogły spróbować swoich sił podczas wspinaczki na górkę z pmocą liny. 

Zdjęcia z wycieczki

 

Dzień Rodziny

3 czerwca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym  recytując wiersze oraz śpiewając wzruszające piosenki dla rodziców.  Dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie przygotowane upominki  oraz medale   dla Super Mamy i Super Taty. Był to dzień pełen wzruszeń.

Zdjęcia z dnia rodziny

 

Wizyta św. Mikołaja

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu to najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w całym roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki. Każde z dzieci nasłuchiwało, czy na korytarzu słychać już dzwonki sań Św. Mikołaja. Maluchy bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę ale trwało to bardzo krótko. Kiedy niezwykły gość przekroczył próg naszego przedszkola i usiadł na krześle, maluchy dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w starszych grupach. Przed wyjściem z sali on również dostał prezent w postaci własnoręcznie upieczonych pierniczków, przez jedno z przedszkolaków. Na pamiątkę wizyty zostało zrobione wspólne zdjęcie. Mikołaj obiecał, że wróci za rok.

Zdjęcia z wizyty Mikołaja

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

30 listopada pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków, ponieważ tego  dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor Joannę Biskup. Następnie dzieci przedstawiły część artystyczną, w której  zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie a także taneczne – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Podczas uroczystego przyrzeczenia, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, być dzielnym przedszkolakiem, słuchać pani i pomagać kolegom. Po występach pani dyrektor dokonała swoim „czarodziejskim ołówkiem” uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka, a tym samym maluchy stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Wydarzenie to zazwyczaj jest zwieńczeniem procesu adaptacji w przedszkolu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania  oraz słodki upominek. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku, z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.

Zdjęcia z pasowania

 

 

Andrzejki

23 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były andrzejki. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Był to dzień radosnej zabawy przy skocznej muzyce, a niecodzienny charakter tego dnia dzieci podkreśliły przebierając się w stroje wróżek, księżniczek, bohaterów i czarodziejów.  Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Zdjęcia 

 

 

Fascynujący świat pszczół

26 października nasze przedszkole, jak również dzieci z klas I- III miały możliwość poznać fascynujący świat pszczół oraz tajniki powstawania miodu, gdyż naszym gościem był p. Mateusz z Pasieki Boża Iskierka, który przyjechał wraz ze swoimi małymi przyjaciółmi – pszczołami. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji oraz ciekawostek z życia pszczół jak na przykład to, że pszczoły występują w rodzinach zwanych rojami, w których żyją robotnice, samce, czyli trutnie, a pszczela matka nosi tytuł królowej. Uczniowie mogli z bliska obserwować owy rój pszczół a także odszukiwały w nim królową. Pan pszczelarz zaprezentował strój i specjalne przybory, którymi posługuje się na co dzień w swojej pracy. Nie obeszło się bez degustacji miodu oraz pyłku pszczelego, a poznawszy wcześniej ich właściwości odżywcze, wszyscy z przyjemnością smakowali podanych rarytasów. Uczniowie za aktywny udział w zajęciach otrzymali świece wykonane z pszczelego wosku, certyfikat a także drewniany nożyk i książeczkę z ciekawostkami o pszczołach. Dzieci z zapartym tchem obserwowały i chłonęły wiedzę, którą w zabawny sposób przekazywał pan Mateusz. Jednak najważniejszym przesłaniem zajęć było uświadomienie najmłodszym, jak ważne dla przyrody i ludzi jest istnienie pszczół. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które zostaną w pamięci na długo.

Zdjęcia

 

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

W roku szkolnym 2021/22 dzieci z oodziału przedszkolnego już po raz drugi przystępują do udziału w projekcie Piękna Nasza Polska Cała, którego celem jest rozwijanie postaw patriotycznych dzieci oraz przybliżanie dzieciom piękna i bogactwa polskiej tradycji i kultury. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linki do ulubionych historyjek dzieci w języku angielskim

1. Historyjka o elfie https://www.youtube.com/watch?v=g_mF4MxxgOQ

2. Historyjka o Złotowłosej https://www.youtube.com/watch?v=Oaw-d3r_gIc

 

"Czym skorupka za młodu..."

Wiek przedszkolny to czas,w którym maluchy poznają różne smaki, formy i rodzaje posiłków. Kształtują się nawyki żywieniowe. Wiek przedszkolny to również czas, w którym dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego nawyki żywieniowe warto wpajać już od najmłodszych lat. Z pomocą w tym temacie przyjechała do naszego przedszkola pani dietetyk. W zabawowej formie przedstawiła aktualną piramidę zdrowego odżywiania oraz porozmawiała z maluchami o produktach zdrowych i mniej zdrowych, a także o skutkach nadmiernego ich spożywania. Dzieci świetnie się bawiły i mamy nadzieję, że zapamiętają z tej lekcji jak najwięcej.

Zdjęcia
 

Wizyta św. Mikołaja

Wizyta św. Mikołaja jakże wyczekiwany przez dzieci dzień. Od samego rana w przedszkolu panowała radość i ekscytacja. Maluchy nasłuchiwały czy gdzieś w oddali nie dzwonią dzwonki sań św. Mikołaja. Zanim jednak nasz gość się zjawił, dzieci wysłuchały opowiadania o tradycji mikołajek i samym Świętym. By podkreślić ten wyjątkowy dzień, wszystkie dzieci były ubrane w mikołajkowe czapki. Kiedy długo oczekiwany gość zjawił się w przedszkolu, został powitany piękną mikołajkową piosenką, którą maluchy z radością zaśpiewały. Mikołaj w podzięce za wspaniały wykon wokalny wręczył dzieciom prezenty. Na wszystkich twarzach zagościł piękny uśmiech. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Na koniec wizyty Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok. Było to niezapomnniane piątkowe przedpołudnie.

Zdjęcia

 

Święto Niepodległości w grupie przedszkolnej

W dniu 10 listopada najmłodsze przedszkolaki upamiętniły Dzień Odzyskania Niepodległości biorąc udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Dzieci wysłuchały historycznego opowiadania czytanego przez Panią Dyrektor, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersz „Moja Ojczyzna”. W tym dniu odbył się również „Dzień Mody Patriotycznej”, który był realizacją zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci zaprezentowały piękne patriotyczne stroje. Na zakończenie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zdjęcia 

 

Piękna Nasza Polska Cała

 

W roku szkolnym 2020/2021 oddział przeszkolny bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Piekna Nasza Polska Cała

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Grupa najmłodszych przedszkolaków już po raz trzeci brała udział w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”  organizowanym przez wydawnictwo MAC Edukacja. Udział w projekcie obejmuje cały rok szkolny i zawiera 9 modułów z zadaniami do wykonania. Każdy z modułów ma inny temat i zawiera różnorodne propozycje do przeprowadzenia zajęć. Tegoroczne tematy to np. Zmisiowana matematyka, Misiowy Wolontariat, Bezpieczni z Małym Misiem, i inne. W tym roku szkolnym, który był nietypowy również rodzice podczas zdalnej edukacji włączyli się do wykonania zadań potrzebnych aby zaliczyć cały projekt i uzyskać certyfikat potwierdzający wykonanie wszystkich zadań. Dzięki rodzicom i naszym najmłodszym przedszkolakom wszystkie zadania zostały wykonane a nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Wzorowej Placówki.


Zabawa karnawałowa

17.02.2020r odbyła się zabawa karnawałowa w naszej szkole. Dzieci bawiły się przy muzyce zespołu Anima, były konkursy z nagrodami oraz prezentacja strojów karnawałowych. W czasie zabawy dzieci miały również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka 

04 lutego obchodziliśmy w przedszkolu nieco spóźniony Dzień Babci i Dziadzia. To święto niezwykłe nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen wzruszeń, łez, uśmiechu i radości. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc doczekać się, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Maluchy wspaniale zaprezentowały przygotowany program artystyczny, następnie wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. We wspaniałej atmosferze zaprosiły swoich gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość i cierpliwość. Szczęśliwe twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego jak bardzo były to wyjątkowe dla nich chwile.

Zdjęcia

 

Ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

14 stycznia 2020 roku odbyły się kolejne już ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Udział w ćwiczeniach biorą rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas tych zajęć dzieci wspólnie z rodzicami odkrywają na nowo wspaniałą wspólną zabawę, nawiązują pozytywne relacje, uczą się wzajemnego zaufania.  Każde spotkanie jest czasem radości i nauki poprzez zabawę.

Zdjęcia

 

Przygotowania do świąt

W grupie  najmłodszych przedszkolaków od kilku dni również trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w pieczeniu i dekorowaniu pierniczków. Dzieci były bardzo przejęte tą pracą, która dała im wiele radości a salę przedszkolną wypełnił przyjemny zapach pieczonych pierniczków. Następnie przedszkolaki dekorowały pierniczki, które wyglądały kolorowo i smakowicie.  W sali maluszków zrobiło się bardzo świątecznie.

Zdjęcia

Wizyta Św. Mikołaja

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja, który pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 6 grudnia w naszym przedszkolu.  Dzieci  bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z wyczekiwanym gościem, przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a ten obiecał, że na pewno wróci za rok.  Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.

 

Dzień Pluszowego Misia 2019

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przedszkolaczki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Była wspólna zabawa przy muzyce z misiami, degustacja ulubionego przysmaku misiów – miodu oraz zdjęcia w misiowej fotobudce. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Zdjęcia

 

11 listopada

Dnia 13 listopada  przedszkolaki wraz z całą społecznością szkolną świętowały Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci ze starszych klas przygotowały akademię, na którą zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze i oczywiście nie zabrakło również Hymnu państwowego.

Zdjęcia

 

Sałatka owocowa

Nasze przedszkolaki już wiedzą, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które spełniają niezwykle ważną rolę w naszym organizmie: chronią go i wzmacniają. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Zawiązaliśmy fartuszki. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji.  Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

 

Przedszkolaki kochają witaminki 2019

Najmłodsze przedszkolaki wiedzą jakie witaminy są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Podczas zajęć o zdrowym odżywianiu wspólnie przygotowaliśmy świeży sok marchewkowo jabłkowy, który dzieci ze smakiem wypiły.

więcej zdjęć...

Wycieczka do Zagrody Szmer

4 czerwca dzieci z przedszkola brały udział w wycieczce do Zagrody Szmer koło Lutczy. Wśród atrakcji jakie czekały na nas w tym pełnym uroku miejscu były między innymi przejazd bryczką i  przejazd elektrycznym pociągiem podczas, którego dzieci oglądały i rozpoznawały rosnące warzywa. Przedszkolaki miały okazję również lepić z gliny oraz samodzielnie posadzić pomidorki, które zabierali ze sobą do domu. Dodatkową atrakcją były zwierzęta mieszkające w tej zagrodzie. Dzieci miały okazję zobaczyć króliki, świnkę, gęsi, wietnamską, konie, kucyka oraz kozę, którą dzieci mogły karmić. W wolnym czasie dzieci mogły bawić się w piaskownicy, na huśtawkach, łowić drewniane rybki oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Ten dzień był pełen wrażeń a wszyscy wróciliśmy z uśmiechem na twarzy do przedszkola.

zdjęcia z wycieczki

Dzień mamy i taty

28.05 w naszym przedszkolu odbyło się długo wyczekiwane święto Dzień Mamy i Taty.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przepięknie zatańczyły „poleczkę”.

Po części oficjalnej maluchy zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek podczas, którego wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

Wszyscy przeżyli wiele miłych i wzruszających chwil.


Zdjęcia z dnia mamy i taty

WYJAZD DO SP NR 1 NA PRZEGLĄD TEATRZYKÓW

W odpowiedzi na zaproszenie przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Por. Jana Bałdy w Chmielniku 10.05.2019r. wzięliśmy udział w przeglądzie teatrzyków przedszkolnych.

Celem spotkania było:

  • popularyzacja utworów literatury dziecięcej
  • kształtowanie u dzieci zdolności odbioru i interpretacji utworu literackiego
  • ćwiczenia pamięci odtwórczej i wyrazistości wypowiedzi
  • rozwijanie u dzieci zdolności aktorskich
  • rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą
  • integracja dzieci przedszkolnych.

Nasze przedszkolaki przedstawiły „spektakl” pt. „Kaczka dziwaczka” – Jana Brzechwy. Każda z grup zaprezentowała przepiękne stroje oraz talent aktorski. Po występach p. dyrektor podziękowała wszystkim za udział w przeglądzie oraz rozdała dzieciom dyplomy i upominki a paniom podziękowania. Następnie wszystkie dzieci usiadły do słodkiego poczęstunku, a spotkanie zwieńczyła świetna zabawa taneczna

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

02.04.2019r. odbył się przegląd twórczości dziecięcej pt. „Na pogodę i niepogodę”. Spotkanie adresowane było do dzieci przedszkolnych z terenu Gminy Chmielnik. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Przedszkolaki w odpowiednich stylizacjach pod opieką swoich pań zaprezentowały umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występach przyszedł czas na podziękowanie, wspólne zdjęcie oraz słodki poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a panie przygotowujące dzieci – podziękowanie. Mamy nadzieję, że nasze spotkania staną się tradycją.

RATOWNIK MEDYCZNY

W dniu, tj. 22.03.2019r. gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Na samym początku pan ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy, a także dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Dzięki tej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

WIZYTA POLICJANTÓW

Kolejnymi gośćmi w oddziale przedszkolnym byli panowie policjanci. 15.03.2019r. odwiedzili naszą grupę, by opowiedzieć maluchom jak wygląda ich praca. Celem wizyty było odczarowanie nieuzasadnionego strachu przed Policją. Dzieci początkowo przestraszone, z czasem nabierały zaufania.  Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wyjaśnili jak trzeba zachować się w kontakcie z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant zademonstrował również w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały panom policjantom piosenki.

ODWIEDZINY GOŚCIA

04. 03. 2019r. naszą grupę odwiedziła pani pielęgniarka, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Przedszkolaki poznały zasady pracy pielęgniarskiej oraz dowiedziały się z jakimi problemami przychodzą do niej dzieci i jakiej pomocy im udziela. Gość cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

22 stycznia 2019r. zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie naszych wychowanków. To szczególne dni w roku, kiedy możemy wyrazić im naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko co od nich otrzymujemy.

Dzieci przygotowały dla nich program artystyczny; recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.

Na koniec uroczystości dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze babć i dziadków ukazały nam jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

14 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. W tym dniu przedszkolaki przemieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, policjantów, spider-menów oraz wiele innych postaci. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”, „labada” i wiele innych wesołych utworów. Pięknie przygrywał nam duet Anima, który na kilka godzin przeniósł najmłodszych do roztańczonej, bajkowej krainy. Bal był niezapomnianym przeżyciem dla naszych przedszkolaków i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mikołaj

6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Dzieci były bardzo podekscytowane ponieważ długo czekały na ten dzień. Dzieci zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla Mikołaja, następnie każde dziecko otrzymało prezent.

Galeria zdjęć...

Metoda projektu

W grudniu młodsza grupa dzieci z oddziału przedszkolnego pracowała metodą projektu. Przez cały tydzień realizowaliśmy projekt „Książka”. Przedszkolaki w tym czasie dowiedziały się np. jak powstaje książka, poznały różne rodzaje książek oraz zdobyły wiele ciekawych informacji na ten temat. Dzieci zostały również zapisane do biblioteki szkolnej, gdzie mogły samodzielnie wybrać i wypożyczyć książkę. Podczas realizacji projektu odwiedzali nas goście, którzy czytali dzieciom.

Galeria zdjęć...

Pluszowy miś

25 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Przygotowane były ciekawe zajęcia i  wiele atrakcji, jedną z nich było pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce.

Galeria zdjęć...

Wolontariat

 

7 listopada odbył się pokaz przygotowany przez wolontariat studencki Projektor. Dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych robotów jak również nimi posterować.

Galeria zdjęć...


Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 6 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Następnie każde dziecko zostało pasowane na „prawdziwego” przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Po zakończeniu części artystycznej dzieci udały się na słodki poczęstunek. W tym dniu również odbyły się zajęcia integracyjne z rodzicami  podczas, których dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali flagi biało czerwone. Był to dzień pełen wrażeń.

Galeria zdjęć...

 

Odżywiam się zdrowo

W dniu 08.11.2017 dzieci z Przedszkola nr 2 w Chmielniku, przyłączając się do programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc zachęcają wszystkich do zdrowego odżywiania się.

W tym celu, każde dziecko przyniosło owoce i warzywa z których wspólnie wyciskaliśmy świeży sok.

Było wiele radości i zainteresowania a dodatkowo co ważne

Bardzo wszystkim smakowało!

Zdjęcia…

 

 

Ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

DSCN0244.JPG

Więcej zdjęć… 

 

Wycieczka do Medyni Głogowskiej

DSCN0581.JPG

 Więcej zdjęć…

 Zabawa karnawałowa w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu i zerówce

Andrzejki

26 listopada 2014 w szkole odbyła się impreza andrzejkowa, na którą zostały zaproszone przedszkolaki. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach i konkursach, największym zainteresowaniem cieszyło się wróżenie z lanego wosku.

DSCF0045.JPG

Więcej zdjęć w albumie SP 2

Pasowanie przedszkolaków i zerowiaków

W dniu 5 listopada 2014 odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Po krótkim programie artystycznym dzieci zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków.

IMG_2384.JPG

Więcej zdjęć w albumie SP 2

Zdjęcia z pasowania na zerowiaka

11005687_1567805486810570_169811126_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Przedszkolaki i ich sałatki owocowo warzywne

Wykorzystując dary jesieni postanowiliśmy przygotować sałatkę jarzynową. Pod czujnym okiem nauczyciela, dzieci samodzielnie kroiły warzywa na kawałki, które zawędrowały do miski. Po wymieszaniu ich powstałą pyszna sałatka.

DSCF2858.JPG

Więcej zdjęć w albumie SP 2

Szaszłyki

Razu pewnego w przedszkolu naszym, dzieci robiły pyszne frykasy. Nadziewały owoce na patyczek z czego powstał pyszny szaszłyczek.

IMG_2340.JPG

 Więcej zdjęć w albumie SP 2

Laboratoria Przyszłości

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Z KULTURĄ MI DO TWARZY - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

 

 

POZNAJ POLSKĘ

MEiN: W 2022 roku co najmniej 100 mln zł na program „Poznaj Polskę”. W tym  możliwe dodatkowe środki | Serwis Samorządowy PAP

SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA DO HYMNU

KWESTA

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ