Laboratoria Przyszłości - czerwiec

Utworzono dnia 12.06.2023

Astronomia to bardzo ciekawe zajęcie, które każdego roku przyciąga coraz więcej amatorów. Wydarzenia astronomiczne związane z przelotem komety czy deszczem meteorytów cieszą się zawsze ogromny zainteresowaniem. Obserwacja nieba stała się wręcz modna. Jest to też dobra okazja do spotkań towarzyskich i nawiązywania nowych znajomości.

Jednak nawet bardzo początkujący astroamatorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego sprzętu nie zobaczą zbyt wiele. Równie ważna jest też wiedza, bez której niemożliwe jest prowadzenie bardziej zaawansowanych obserwacji. Astronomia dla początkujących ma na celu wyjaśnić Wam, jak prowadzić obserwacje nieba krok po kroku.

W naszej szkole rónież znajduje się zestaw do obserwacji nieba oraz obiektów które się na nim znajdują

Powrót do pomysłu ultrawielkiego teleskopu na Księżycu | Nauka w Polsce

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.